Airsoftové zbraně pro začátečníky

Airsoftové zbraně pro začátečníky

Jak vybrat airsoftovou zbraň, už jsme vám radili v jednom z našich minulých článků. Tématika tohoto textu bude podobná, ale zaměříme se na začátečníky. Ti jsou přece jen specifickou skupinou u jakékoli činnosti a je jim tedy třeba věnovat zvýšenou péči. Pojďme to tedy udělat!

Základní otázky, které si musíte položit

Vždy, než s něčím začnete, musíte si sami sobě zodpovědět pár otázek, které jsou naprosto klíčové pro výběr správného airsoftového vybavení. Pojďme tedy na to.

 • Jste dítě nebo dospělý? - Možná se teď smějete, ale zas taková legrace to není. Rozdíly mezi zbraněmi pro děti a pro dospělé jsou nesporné. Dítěti pravděpodobně nesvěříte příliš drahou zbraň. Budete chtít, aby ji bylo schopno snadno ovládat a aby bylo co nejmenší riziko, že si ublíží. Zbraň pro dítě by neměla být ani příliš těžká, aby se mu s ní dobře manipulovalo.

 • Jak často hodláte zbraň používat? - Důležitá otázka, kterou si ovšem kladete asi pokaždé, když zvažujete koupi čehokoliv.

 • Kolik jste ochotní investovat? - To záleží na mnoha faktorech. Ne vždy však musí být nejdražší varianta tou nejlepší.

 • Jak moc jste si jistí, že se airsoftu budete skutečně dlouhodobě věnovat? - Musíte se rozmyslet, zda chcete tzv. "zkusit, jestli vás to chytne", nebo jste již pevně rozhodnutí, že je airsoft to pravé ořechové a chcete střílet, dokud toho budete schopní.

 • Chcete střílet na terč nebo chodit hrát? - Tohle je klíčová otázka, na každý typ střelby jsou jiné nároky na zbraň, takže na to pozor!

 

Samotný výběr zbraně

Všechny otázky zodpovězeny? Velmi dobře. Teď si povíme, jaké základní parametry, by měla airsoftová zbraň pro začátečníky mít. Zbrojním průkazem se zabývat nemusíte, tyto zbraně spadají pod kategorii D, tzn. může je vlastnit jakákoli osoba starší 18 let.

 • PISTOLE - jestliže chcete pistoli, tedy krátkou zbraň, zůstaňte raději u střílení na terč, jelikož ve hře byste pravděpodobně neobstáli. Jako začátečníkovi bychom vám doporučili manuální pistoli neboli zbraň kategorie ASG. Pro začátečníky jsou vhodné především proto, že jejich pořizovací i provozní cena je velmi příznivá. Mají ovšem krátký dostřel a nejsou nijak zvlášť přesné. O to více vás ovšem na tréninku vycvičí. Před každým výstřelem ji musíte natáhnout.
 • HERNÍ ZBRAŇ - do hry už potřebujete zbraň výkonnější a s větším dostřelem. Asi nehodláte chodit nepříteli na metrovou vzdálenost a nepožádáte ho, aby se laskavě ukázal a zapózoval, abyste ho pohodlně trefili. Proto se nejčastěji používají zbraně dlouhé. Pro tyto účely doporučujeme pušky řady SPORTLINE o síle kolem 1J typu AEG, tedy elektrické.
 • ZBRAŇ PRO DĚTI - naší mládeži do dorosteneckého věku bychom určitě nesvěřovali zbraň silnější než 0,08–0,5J.

Obecně ale platí, že by vám zbraň měla být "sympatická" a pohodlná do ruky. Měli byste jí stoprocentně věřit, abyste se při hře mohli soustředit především na taktiku a netřepali se, že vás zbraň každou chvíli může zradit. Absolutně nejspolehlivější a nejsilnější jsou zbraně na pohon plynem CO2. Ty se ovšem pohybují ve vyšších cenových relacích.

  

Další základní airsoftové vybavení

Nejen puškou živ je airsofťák. Bylo by sice prima pořád útočit, ale hlavně musíte chránit své zdraví. To uděláte tak, že si pořídíte pořádnou výbavu:

 • BRÝLE - zrak je smysl, na který se člověk jako živočišný druh spoléhá ze všech nejvíce. Proto si ho střežte jako... no ano, jako oko v hlavě.
 • PŘILBA - máte-li chránit oko v hlavě, musíte primárně chránit tu hlavu.
 • OBUV - ta by měla být pevná, ale zároveň pohodlná a co nejlehčí, abyste předešli zbytečný pádům či škobrtáním, které vás může zpomalit v klíčové chvíli nebo přímo vydat soupeřově kulce.
 • VESTA - základ bezpečnostního opatření je vesta. Nebudeme si lhát, rána takovou kuličkou docela bolí, tak proč dělat machra a neztlumit ji kvalitní vestičkou?
 • MUNICE - bez té by se vám skutečně špatně střílelo. Popřípadě není od věci pořídit i náhradní zásobníky, předem si je naplnit a ve hře jen střídat prázdné za plné. 

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s Cookies

X