Jak vybrat hudbu k ohňostroji?

Ohňostroj bez hudby je na pohled velmi pěkný, ale pořád můžete mít pocit, že tomu něco chybí. Pokud tedy chcete vytvořit nezapomenutelnou show, o které budou lidé ještě nějakou chvíli mluvit, nezapomeňte na hudbu. Dotváří celkovou atmosféru a může se podílet z velké části na dojmu z celé show. Ale jak vybrat tu pravou hudbu k ohňostrojům?

 

Ohňostroje a ohňostrojové sety

 

Před hledáním těch nejlepších písní a hudby k ohňostroji byste si měli ujasnit několik věcí:

1. Jaký typ ohňostroje to bude?

Na každý druh se hodí trochu jiná hudba. Do dynamických ohňostrojů s pravidelnými odpaly petard jsou vhodnější rytmické, rychlejší písničky. Naopak pokud se jedná o ohňostroj s pomalým nástupem a „vyvrcholením“, je vhodnější song v podobném tempu.

 

2. Za jakým účelem se pořádá?

Bude to svatební ohňostroj, silvestrovský, nebo narozeninový? Chcete sledující naladit na romantickou vlnu, vytvořit mezi nimi pohodovou náladu, nebo je zvednout ze židle? Jako hudbu na svatební ohňostroje doporučujeme romantické hity a ploužáky. Naopak na Silvestra a narozeninové oslavy to můžete pořádně rozjet rychlými peckami.

 

 

3. Pro koho je ohňostroj určen? 

Starší ročníky, které upřednostňují klasiku či hity 80. a 90. let, určitě nezaujme nejnovější hit Katy Perry, rockové nadšence zase nedostanete do kolen se songy od ABBY. Pokud nemáte možnost zjistit, co mají lidé rádi, můžete si udělat vlastní remix písniček několika žánrů. Vytvoříte tak originální show a snadno hudbu přizpůsobíte tempu ohňostroje

 

Ty největší hity k ohňostroji

Svatební ohňostroj – láska na prvním místě

Mezi klasiku na svatební ohňostroje patří The power of love od Frankie Goes To Hollywood. Své kouzlo má také hit od Aerosmith – I don’t wanna miss a thing.

 

 

Pokud chcete spíše něco živějšího, nesoucí se na pohodové vlně, zvolte song It must be love od skupiny Madness, Love me like you do od Ellie Goulding nebo Thinking out loud od Eda Sheerana.

 

Ani klasika nemusí být nudná

Pokud chcete být opravdu za hvězdu, vytvořte show s klasickou hudbou, například od Franze Schuberta či Georga Friedricha Händela a jeho Royal Fireworks. Pokud načasujete odpaly do rytmu hudby, vytvoříte jedinečnou podívanou.

 

 

Jestli si na to netroufáte, klidně si pozvěte profesionály, kteří vám připraví ohňostroj na míru. Vzniknout tak může i ohňostroj s hudbou Beethovena - Symfonie č. 5.

 

 

Rockové písničky, které nenechají nikoho chladným

Velmi oblíbený rockový song je od AC/DC Thunderstruck. Tato rytmická, dynamická hudba umožňuje vykouzlit opravdu skvělý ohňostroj. Vsadit můžete také na We are the champions od Queen.

 

 

Možností je opravdu celá řada. Záleží jen, v kterém rytmu a stylu chcete celý ohňostroj vést. Ať už si vyberete romantické The power of love nebo hardrockovou pecku od AC/DC, nezapomeňte si své dílo natočit nebo vyfotit (Jak vyfotit ohňostroj?), ať máte na tuto událost skvělou vzpomínku.


Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s Cookies

X