DMT

Logo výrobce DMTSpolečnost Diamant Machining Technology Inc je jedním z největších výrobců diamantových brousků na světě. Již od roku 1976 nabízí celou škálu brousků pro veškeré typy zničených nebo jinak poškozených ostří nožů, nářadí a nástrojů. Společnost DMT byla partnerem olympijského týmu USA na zimní olympiádě v Naganu, kde se starala o dokonalé ostří rychlobruslařů, hokejistů a bobistů. Unikátnost brousků DMT spočívá v jejich konstrukci.


Americká společnost DMT byla založena roku 1976.

Zabývá se výrobou a distribucí těch nejlepších diamantových brousků po celém světě.

Již několik let vyvíjí ty nejnovější technologie pro dosažení dokonalého ostří.

Společnost nabízí brousící řešení prakticky pro každého uživatele.

Brousky DMT jsou výjimečné svou konstrukcí.

Monokrystalické diamanty velikosti 9 – 60 mikronů (9–60.10–6m), jsou aplikovány na niklovou vrstvu, která je elektrolyticky nanesena na ocelové podloží.

Takto vytvořený segment je pak upevněn na polymerový výlisek, který zvyšuje jeho strukturální pevnost a usnadňuje držení.

Výjimečnost “kamenů” DMT® spočívá v tom, že brusný segment je opatřen kulatými otvory.

Malé částečky oceli, vzniklé v průběhu ostření (broušení) se usazují v otvorech a diamantový povrch tak zůstává čistý, připravený na rychlé a efektivní broušení.

Brousky DMT jsou známy svou dlouholetou životností díky tvrdosti a speciálnímu zapuštění diamantu do brousku.

Vynikají také svou jednoduchostí a rychlostí broušení oproti běžným brouskům.

Při broušení na brouscích DMT nemusíte vynakládat velký tlak jako na běžných brouscích.

Doba 5 - 10 minut broušení na běžném olejovém brousku odpovídá 20 sekundám na brousku DMT.

Na broušení používejte pouze čistou vodu, po použití brousek dobře opláchněte a nechte vysušit.

Skladujte v suchu.

Brousky DMT jsou zárukou té nejvyšší kvality a preciznosti při broušení Vašeho ostří.


Typy kamenů:

Černý - extra hrubý 60 mikronů, zrnitost 220 mesh, vhodný pro vybroušení ostří u poničených nožů a nástrojů. Vhodný rovněž k ostření nástrojů na sekání jako jsou sekyry nebo čepele nožů travních sekaček.

Modrý - hrubý 45 mikronů, zrnitost 325 mesh, rychle obnoví ostří na zanedbaných nebo opotřebovaných nožích a nástrojích. Výborný na zahradní nářadí, sportovní nože, nůžky a obecné nářadí.

Červený - jemný 25 mikronů, zrnitost 600 mesh, ideální pro dosažení vskutku velmi „nabroušeného“ ostří u kvalitních nožů, dřevozpracujících nástrojů, které jsou pravidelně používány.

Zelený - extra jemný 9 mikronů, zrnitost 1200 mesh, pro dohlazení ostří u velmi kvalitních nožů a dřevozpracujících nástrojů. Doporučuje se používat po nabroušení na jemném kameni. Přehled modelových řad.

Bílý - keramický 7 mikronů,tedy o něco jemnější než zelený diamantový brousek

 


Stránky výrobce: http://www.dmtsharp.com/


1 | 2  | 
Další stránka

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s Cookies

X