Kuše

Kuše má velmi dlouhou historii. Už v dávných dobách měli lovci a válečníci potřebu zvýšit výkon vystřeleného šípu, původně z luku. Ať už pro lov zvěře nebo pro použití v boji. Snaha o delší a účinější dostřel šípu přivedla tehdejší vynálezce k prvním typům tradičních kuší. Vývoj kuše se dále v letech zdokonaloval, a i dnes, byť jsou používány pouze pro sportovní a hobby účely jsou každý rok zdokonaleny lepšímy materiály i lepším systémem u kladkových kuší.

 

U tradičních kuší jde převážně jen o snižování hmotnosti použitím nových materiálů, snížení hluku a tlumení vibrací. Zde je lídrem ve výrobě beze sporu firma Excalibur. Je to znát i na ceně, která není příliš přívětivá. Proto jsme do naší nabídky tradičních reflexních kuší zařadili také firmu Jandao s modelem Chace Wind pro tréninkovou střelbu a model Chace Star s velkým výkonem.

 

U kladkových kuší mimo materiály prochází vývojem také samotný kladkový systém těchto kuší. Cílem vývoje je nabídnout střelci snazší nátah, menší rozměry a nejvyšší výkon. Příkladem pro výrobce se snahou o nejvyšší výkon je Barnett. Další konkurencí s politikou výkon / výdrž je Tenpoint a pro ty, kteří nemají deseti tisíce Jandao a Poe Lang.

 

Kuše jsou zákonem o zbraních zařazeny jako mechanické zbraně do kategorie D, což znamená, že jsou volně prodejné od 18 let bez nutnosti zbrojního pasu. Déle je zákonem stejně jako ve většině zemí EU zakázán lov tímto typem zbraně. Výjimkou jsou souktomé revíry s povolením. Kuše je velmi dobrým nástrojem k výcviku míření, střelby a dispiclíny. Pozor nejedná se o hračku, ale zbraň!

Top produktyKuše Barnett


Kladkové kuše Barnett jsou nejvýkonějšími kušemi vůbec. Využívají Hi-Tech materiály a jejich konstrukce je navržena tak aby dosahovaly nejvyšších parametrů rychlosti šípů. Jejich produktová řada je značně rozsáhlá, ale je potřeba vyzdvihnout alespoň tři modely. Barnett Predator je kladková kuše v nižší cenové kategirii s výkonem těch nejdražších. Nejoblíbenějším modele je Barnett Ghost 400, pro rok 2014 inovovaný na výkon 410. Specialitou ve výběru kuší barnett je model VENGEANCE s odvratným lučištěm.

Kuše TenPoint


Špičkou ve výrobě kladkových kuší je beze sporu americká firma TenPoint. Letitou praxí umí správně volit mezi parametry výkonu a životnosti kuše. Použité materiály a konstrukční technika je příkladná, a proto jestliže chcete kuši, která při správné údržbě vydrží spoustu let je pro Vás TenPoint jasná volba. Z celkové nabídky kuší TenPoint bych vyzdvihnul model TenPoint Stealth SS pro jeho kompaktní rozměry, které ocení hlavně střelci nižšího vzrůstu, mnohem lépe se natahuje a nezaostává ani výkonem. Nejlepším modelem TenPointu je kladková kuše VAPOR, kterou se nebojím označit za bestii.

Kuše Jandao a Poe Lang


Nezapomínejme také na snaživé TAIWANské a ČÍNSKÉ výrobce kuší. Však to byli právě oni kdo byl za zrodem mechanických zbraní vystřelujících šípy. Pravda nemají takové extrémní výkony, ale vzhledem k výrazně nižší ceně můžou velmi dobře v nabídce kuší konkurovat i velkánům. Kuše Jandao a Poe Lang Jaguár jsou určeny pro běžné uživatele. Svou práci odvedou kuše Jandao odvedou stejně tak dobře. Díky výrazně nižší ceně jsou dostupnější pro větší skupinu střelců. Myslím, že v tomto případě se není třeba obávat nálepky na kuši CHINA.
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s Cookies

X