EVANIX


Korejská společnost Evanix je specialistou na výrobu větrovek - zbraní poháněných vzduchem střílející diabolky o různém kalibru.

 

Větrovky EVANIX se mohou pochlubit velmi kvalitním zpracováním, kvalitou materiálů i výslednými parametry střelby. Výhodou pro EVANIX je, že své zbraně si vyrábí kompletně sami od systémů po pažby. Díky tomu jsou schopni velmi rychle reagovat na případný problém nebo inovaci svých zbraní.

 

Stěžejní výrobu zahájili s klasickými SIDE LEVER ACTION větrovkami - přebíjenými  boční pákou. Tuto skupinu zbraní tvoří klasické lovecké větrovky Blizzar, Rainstorm, Windy City a futuristické provedení s velkým objemem vzduchu Black Leopard a Evanix Monster. Nakonec zajímavé celokovové taktické modely Sniper a Sniper X2.

 

Dalším typem větrovek Evanix jsou tzv. REVOLVER ACTION verze - přebíjení systémem SA a DA stejně jako u revolveru. Tuto skupinu zbraní zastupují Hunting Master AR6 a K550.

 

Posledním a nejzajímavějším typem, na který se Evanix specializuje, jsou SEMI AUTO provedení větrovek. Větrovky Evanix v této skupině zbraní přebíjí automatický systém poháněný elektrickou energií dodávané z akumulátoru. Jednoduše nám vyrobili to, co si každý střelec přeje - AUTOMATICKÉ větrovky.

 

Již z těch pár modelů, které nám prošly rukama, je jasné, že Korejci z Evanixu budou silným konkurentem standardních značek zbraní. Mají totiž obrovský potenciál, velmi slušnou kvalitu a nejdůležitější vizi vylepšit vše, co jinde okoukali :-).

 

Díky tomu se u zbraní Evanix potkáváme s delšími hlavněmi zakončenými závitem 1/2 UNF pro případnou montáž kompenzátoru hluku. Objemnějšími kartušemi pro vzduch v základu 290cc až 2x 480cc při použití ultra lehkých kompozitních kartuší v systému Evanix Monster.

 

Jejich postup při návrhu zbraní je typicky korejský - snaha využít maximálních možností - maximální počet výstřelů, maximální přesnost, maximální výkon, který je pro ČR snížen na zákonem povolenou hranici 16J.

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s Cookies

X