Pepřové spreje


Pepřové spreje patří v dnešní době mezi velmi oblíbené a užitečné obranné prostředky, díky kterým se budete cítit bezpečně i v nejtemnějších uličkách. Dodají vám pocit bezpečí a jistoty, ať už jdete tmavými uličkami anebo máte u sebe větší obnos peněz.

Díky svým vlastnostem lze zastrašit, případně zneškodnit útočníka, a to během několika málo vteřin. Tyto spreje lze použít proti agresivním lidem, ale i zvířatům, především psům.

Je nutné zdůraznit, že se jedná o obranný prostředek. Vzhledem k tomu, že pepřové spreje používají i bezpečnostní složky, především městská policie a Policie České republiky, je zřejmé, že se jedná o účinnou obranu sebe a svého okolí.

Mezi oblíbené spreje patří především pepřové spreje TW1000. V naší nabídce naleznete i jiné výrobce, a pokud vám nebudou stačit pouze pepřové spreje, můžete se podívat i na naši nabídku slzných sprejů

 

Jak pepřový sprej funguje

Princip pepřových sprejů spočívá ve stlačených uvnitř malé nádobky, která díky svým malým rozměrům lze schovat do kapsy, nejmenší spreje lze skrýt i přímo v dlani. Po stisknutí tlačtíka začne chemiská sloučenina tryskat na místo, které si zvolíte. Nejčastěji se doporučuje mířit útočníkovi do očí, jelikož jej sprej paralyzuje po nezbytně nutnou dobu k útěku.

 

Pro koho je pepřový sprej určen

Pepřový sprej je určen především pro ty, kteří se chtějí vyhnout přímému kontaktu s útočníkem. Vhodným příkladem může být žena v roli napadené, kterou  napadá muž, který má větší sílu. V takovém případě žena může využít pepřový sprej na několik desítek centimetrů až metrů a zneškodnit útočníka. Vzhledem k malým rozměrům těchto obranných sprejů není problém je schovat do kabelky, případně do kapsy od bundy či kabátu, anebo jej pro jistotu mít v ruce.

 

Co se stane po zásahu útočníka  

Pokud útočníka zasáhnete pepřovým sprejem do oblasti obličeje, především do nosu či očí, máte napůl vyhráno. Většinou takový zásah útočníka paralyzuje. A to takovým způsobem, že zásah způsobí bolest, křeče, dočasné oslepnutí nebo také dezorientaci. V tu chvíli máte čas utéct do bezpečí a přivolat pomoc.

 

Jaké typy pepřových sprejů existují

Mezi oblíbené patří pepřové spreje nazývané také jako mlha. Po stisknutí tlačítka se díky rozprašovači vytvoří clona, díky které nemusíte mířit přesně. To je výhodné především pro všechny, kteří se nedovedou při nečekaném útoku soustředit a mířit přesně. 

Druhým oblíbeným typem je tekutá střela. U tohoto typu je potřeba mířit přesně, výhodou je mnohem silnější a déle trvající účinek. 

V naší nabídce můžete naleznout i další typy a můžete si vybrat takový pepřový sprej, který vám bude nejvíce vyhovovat po všech směrech.

 

Na co si dát pozor

Pepřové spreje jsou určeny pro využití v otevřených prostorech. V uzavřených prostorech hrozí nebezpečí zásahu sebe sama, případně osob, které jsou v blízkém okolí. 

Dále je nutné dbát na to, aby nefoukal protivítr, protože by sprej mohl zasáhnout bránící se osobu.

I v případě pepřových sprejů je potřeba myslet na zákony. Pepřové spreje nelze využívat proti nezletilým osobám, těhotným ženám, případně těžce nemocné osoby. V praxi se může tato skutečnost jevit jako problémová.

Pokud uvažujete o pořízení pepřového spreje, neváhejte. Nikdy nevíte, kdy jej budete potřebovat pro obranu sebe, své rodiny či svých přátel. Pocit bezpečí je v dnešní době velmi důležitý.

 

Prohlédněte si celou nabídku pepřových sprejů!

 

Pepřový sprej Anti-Attack OC FOG 20ml

Pepřový sprej Anti-Attack OC FOG 20ml

FOG (mlha) - dosah až 4m.

Pepřový sprej o objemu 20 ml. Výstřik má charakter MLHY.

Není nutné přesné zamíření, vystříkne mohutný oblak mlhy, který je ale více náchylný na rozptýlení při případném větru.

Při stálém stlačení trysky je obsah nádobky vystříkán (vyprázdněn) do 5-ti sekund.

Vyrobeno v Německu.

Sprej nelze opětovně naplnit.

 

 

 

Pepřový sprej TW1000 OC Fog Lady 20ml  


Pepřový sprej TW1000 OC Fog Lady 20mlŘada určená už podle názvu pro ženy.

tvar je uzpůsoben tak, aby nezabíral tolik prostoru v zaplněné kabelce.

Obsah 20ml je vzhledem k účinnosti bohatě dostačující.

Hlavice typu FOG zajistí široký záběr na cíl, aby nebylo nutné přímo cílit.

Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb zákazníkům. Prohlížením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich užíváním v souladu s Cookies

X