
+420 558 712 665 +420 774 727 554
dotazy@colosus.cz www.colosus.cz

Puškohled Valiant Zephyr 10x44 SF HFT
Valiant Zephyr 10x44 SF HFT, nejvyšší řada profesionálních puškohledů Valiant s paralaxou ve středu těla a skleněným křížem typu HFT s kill zone vytvořeným na přání samotných střelců HFT.
Může být u Vás už v pondělí, 27.3.
Produkt je zařazen v těchto kategoriích
Tisíce produktů skladem
Záruční i pozáruční opravy
Všechny zbraně oficiálně testovány
Pomůžeme vám s výběrem
Popis produktu
Valiant Zephyr 10x44 SF HFT
Díky jednodílné kontrukci těla puškohledu se základním tubusem o průměru 30 mm a použití skleněného kříže, je velice odolný a vhodný i na větší řáže s vyšší energií střely.
Přiblížení puškohledu je pevné s hodnotou 10x. Modely s pevným přiblížením mají vždy lepší optické vlastnosti, než modely s přiblížením, proto je tento model velmi žádaný pro HFT střelbu.
Puškohled Zephyr 10x44 je vybaven křížem typu HFT, který vychází z původního žádaného typu FBR, ale je doplněn o tzv. kill zone. Díky tomuto prvku v kříži můžete přesněji odhadnout vzdálenost cíle a být tak úspěšnější v zásahu.
Pro zvýšení světelnosti a ostrosti obrazu puškohledu mají čočky zelenou úpravu tzv. coating, které jsou dále chráněny odnímatelnými krytkami Flip Open, aby se omezilo jejich znečištění. V přídapě silného protisvětla můžete využít dodávanou sluneční clonu.
Komínky k regulaci záměrného kříže jsou u řady puškohledu Valiant Zephyr jsou otevřené se systémem Fast Lock, díky čemuž můžete nastavení provádět prakticky okamžitě. Zamykací systém Fast Lock se ovládá velmi snadno, komínek stačí potáhnout nahoru resp. do strany a můžete ihned provádět nastavení. Po nastavení stačí komínek zatlačit a pozice se zafixuje. Můžete využít také možnosti nulování komínku, tedy nastavení Vašich počátečních hodnot na 0. Klikání je jisté, pevné a znatelné. Jeden klik ovlivňuje pozici kříže o 1/4 MOA na 100 yards.
Stavitelná paralaxa umístěná na levé straně středu puškohledu Valiant Zephyr 10x44 Vám pomůže ovlivnit ostrost pozadí a kříže v závislosti na vzdálenosti na kterou aktuálné míříte. Součástí balení je také velké kolo paralaxy pro její snazší ovládání. V případě vady oka je možno obraz jednoduše doostřit pomocí regulace na okuláru od -2 do +2 dioptrie.
Jelikož dopředu netušíme, na jakou zbraň a montážní lištu puškohled použijete, nejsou součástí balení montážní kroužky. Předpokládáme totiž, že řada Zephyr najde své uplatnění i u ostrých zbraní, které vyžadují ocelové montáže. Správné montážní kroužky podle potřeby výšky a typu uchycení najdete v sekci doplňkového zboží.
Modelová řada Zephyr je stavěná a testovaná pro výkon ostrých zbraních. Pro zbraně s velkým výkonem rozhodně doporučujeme pouze ocelové montáže. Značka Valiant dala na svou klientelu a do výroby zakomponovala připomínky samotných střelců. Nejen proto se těší velké oblibě, je to hlavně kvalita zpracování a optické vlastnosti optik Valinat při zachování přijatelné ceny.
Parametry
Nastavitelné přiblížení | ne |
---|---|
Podsvětlení | ne |
Montáž | bez montáže |
Typ kříže | FBR |
Provedení kříže | leptaný |
Paralaxa s možností nastavení | ano |
Rozsah parallaxy | 10yds - nekonečno |
Dioptrická korekce | ano |
Průměr těla [mm] | 30 |
Průměr objektivu [mm] | 44 |
Celková délka [mm] | 330 |
Hmotnost [g] | 690 |
Obsah balení
- Valiant 10x44 SF HFT
- sluneční clona
- velké kolo paralaxy
- flip krytky objektivu a okuláru
- hadřík
- kartonová krabička
Recenze
Komentáře
Dobrý den, mám puškohled V. Themys 4-12/40 AO HFT, trochu mi vadí tenká ramena kříže, někdy se mi ztrácí - slunce, tma, složité pozadí. Stejně to vnímají i jiní střelci.
Chci se zeptat - když je tento V. Zephyr 10x44 SF HFT novinka, nemá také vylepšený silnější kříž?
Dobrý den, kříže jsou stále stejné. Pokud je HFT příliš jemný, silnější je snad jen MilDot.
Obraťte se na našeho specialistu na zbraně.
