+420 774 727 554 (Po-Pá 8-15 hod.)
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Srovnání pružinových vzduchovek

14 minut čtení
08. Dubna 2020

Pružinové vzduchovky patří ty mezi nejrozšířenější a nejpopulárnější. Systém pružina-píst je ten prvopočáteční a všem výrobcům vzduchovek je dobře znám. Dnes si porovnáme nejlepší a námi ověřené pružinové vzduchovky podle kategorií - pro mládež, levné, zlatá střední cesta, vyšší třída a ty nejlepší.

 

Pro mládež :

 • Vzduchovka Hatsan Striker Alpha cal.4,5mm

 • Vzduchovka Hammerli Firefox 500 cal.4,5mm

 • Vzduchovka Gamo Combo DeltaMax Force Scope cal.4,5mm

 • Vzduchovka Browning M-Blade cal.4,5mm

 

Levné :

 • Vzduchovka Hatsan Striker Edge cal.4,5mm

 • Vzduchovka Ekol Major black cal.4,5mm

 • Vzduchovka Crosman Copperhead 900 cal.4,5mm

 • Vzduchovka Hatsan 90 cal.4,5mm

 

Zlatá střední cesta :

 • Vzduchovka Ekol Thunder M black cal.4,5mm

 • Vzduchovka Hatsan 55S cal.4,5mm

 • Vzduchovka Hammerli Hunter Force 750 cal.4,5mm

 • Vzduchovka Gamo Shadow DX cal.4,5mm

 

Vyšší třída :

 • Vzduchovka Hatsan 135 cal.4,5mm

 • Vzduchovka Gamo CFX cal.4,5mm

 • Vzduchovka Hammerli Hunter Force 900 cal.4,5mm

 • Vzduchovka Walther Century Varmint cal.4,5mm

 

Ty nejlepší

 • Walther LGU Master PRO cal.4,5mm
 • Walther LGU Varmint cal.4,5mm

Pro mládež      1 900 - 3 000 Kč


Hatsan Striker Alpha cal.4,5 mm

Designový kousek z dílny Hatsan za velice pěknou cenu zaujme především kompaktními rozměry – (délka 1080mm) a měkčí pružinou, díky které se vzduchovka snadněji natahuje. Je tak ideální pro mladší střelce, nebo děti. Rychlost střely 151m/s však bohatě dostačuje pro střelbu do 20m. Pažba je opatřena lícnicí ve stylu Monte Carlo a je vyrobena z polymeru. Vzduchovka nabízí automatickou pojistku, stavitelná Tru-Glo mířidla s dobrou čitelností a lištu 11 i 22mm pro montáž optiky a dalších doplňků.

ZOBRAZIT PRODUKT


Browning M-Blade cal.4,5mm

M-Blade má lehkou ergonomickou polymerovou pažbu s lícnicí jak pro praváky tak leváky. Polymerem je pokrytá také hlaveň a to nejspíše kvůli tlumení hluku, které je znát. Kompletně černé zpracování vzduchovky ladí do taktického vzhledu. Použitá mířidla jsou standardu Tru-Glo a jsou navíc snadno demontovatelné pro případné nahrazení optikou, či kolimátorem. Ta se dá usadit do klasických 11mm drážek. Hmotnost 2,35kg je pak ideální kompromis mezi váhou a stabilitou.

ZOBRAZIT PRODUKT


Hammerli Firefox 500 cal.4,5mm

Pokud sháníte něco pro svou ratolest, tak Firefox 500 je skvělá volba. Vynikající vzduchovka s malou energií, která umožní i mladším pohodlné natažení a jemnou střelbu bez větších kopanců do ramene. Nabízí velice příjemný a atraktivní vzhled, který jistě zaujme nejednoho mladého střelce. Výkon je pouhých 7,5J – dobrý kompromis mezi výkonem a lehkostí nátahu. Dále potěší přítomnost Tru-Glo mířidel, plně stavitelného hledí, drážek 11mm pro montáž optiky a hlaveň o délce 530mm, která poskytuje slušnou přesnost. Drobná polymerová pažba přispívá k nízké hmotnosti 2 850g, ergonomie je vhodná pro praváky i leváky a pažba je zakončena gumovou botkou pro tlumení zpětných rázů. Na ústí hlavně je také designový kompenzátor s lištou weaver 22mm pro uchycení např. Dvojnožky.

Shrnutí – Skvělá volba pro mladé. Jednoduché natahování a jemná střelba bez velkých zpětných rázů.

ZOBRAZIT PRODUKT


Gamo Combo DeltaMax Force Scope cal.4,5mm

Výhodný SET obsahuje vzduchovku Gamo Delta Max Force, puškohled Gamo 4x32, lapač broků gamo a balení terčů a diabolek. Snížený výkon, díky čemuž je střelba bezpečnější a natahování snažší, krátká konstrukce a nízká hmotnost (2000g) z ní činí skvělou vzduchovku pro děti. Dále potěší Tru-glo mířidla, plně stavitelné hledí a ergonomie vhodná pro praváky i leváky. Pěkný startovací set.

ZOBRAZIT PRODUKT


Levné       2 000 - 3 000 Kč


 

Hatsan Striker Edge cal.4,5mm

Nová polymerová pažba s dírou zajištuje jistější úchop palcem kolem rukojeti. Držení také podporují zdrsněné plochy na rukojeti a předpažbí. Lícnice pažby je v populárním tvaru Monte Carlo a na konci pažby se nachází gumová botka pro tlumení zpětných rázů. Striker Edge dále nabízí 11mm drážky na válci pro montáž optiky, automatickou pojistku, plně stavitelné hledí s Tru-Glo a rozhodně potěší také přítomnost kovové spouště. Ústí hlavně je opatřeno polymerovým krytím s Tru-Glo muškou - zde možné vzduchovku uchopit a pohodlně natáhnout.

ZOBRAZIT PRODUKT


 

Ekol Major černá cal.4,5mm

Atraktivní Ekol Major je zasazena do černé ergonomické pažby z polymeru se zdrsněnými plochami pro lepší úchop. Díky lícnici stylu Monte Carlo je vhodná pro praváky i leváky. Poskytuje výkon na samotné povolené hranici 16J. Dále potěší přítomnost Tru-Glo mířidel, drážky 11mm na válci pro uchycení optiky a manuální pojistka.

ZOBRAZIT PRODUKT

 


 

 

Crosman Copperhead cal.4,5mm

Výkonná klasika se zalamovací hlavní a hladkou dřevěnou pažbou. Pažba je vyrobena z tvrdého amerického dřeva typu ořechu. Ergonomie a tvar lícnice AMBI je vhodný pro praváky i leváky. Zpracování je vzhledem k ceně velmi dobré. Je zde tužší kloub – zámek hlavně, který zajistí bezproblémovou výdrž bez projevů vůle v kompromisu s těžším ovládáním. Výkon je na samotné hranici 16J, jedná se tak o opravdu silnou vzduchovku. Dále potěší manuální pojistka, světlovodná mířidla a regulovatelné hledí.

ZOBRAZIT PRODUKT


 

Hatsan 90 cal.4,5mm

Skvělá volba pro rekreační střelbu z dílny Hatsan. Díky polymerové pažbě je vzduchovka nejen pevná, ale i lehká a vydrží i tvrdší zacházení. Lícnice pažby je v populárním provedení Monte Carlo, díky které je vzduchovka vhodná jak pro praváky, tak i pro leváky. Na konci pažby nalezneme gumovou botku pro tlumení zpětných rázů. Se samotným tlumením potom pomáhá také systém SAS vyvinutý právě firmou Hatsan. 450 mm drážkovaná hlaveň zaručuje vysokou přenost. Spoušťový mechanismus s kovovým jazýčkem s označením Quattro dovoluje přesné seřízení jak dráhy, tak i odporu. Dále potěší přítomnost Tru-Glo mířidel, plně stavitelného hledí, drážek 11mm pro montáž optiky a automatická pojistka.

ZOBRAZIT PRODUKT


 

Střední       3 000 - 5 000 Kč


 

Ekol Thunder M black cal.4,5mm

Thunder M black je velmi atraktivní vzduchovka s futuristickým designem. Černá otevřená ergonomická pažba z polymeru je vhodná pro praváky i leváky. Přítomnost stavitelné lícnice určitě potěší. Na konci hlavně se nachází kompenzátor hluku, díky kterému je vzduchovka tišší. I přes kratší hlaveň dosahuje velmi dobrého výsledku na terči. Ekol Thunder M black dále nabízí mířidla Tru-Glo, manuální pojistku a 11mm drážky pro montáž optiky.

ZOBRAZIT PRODUKT


Vzduchovka Hatsan 55S cal.4,5mm

Hatsan 55s se vyznačuje tvrdou egonomickou pažbou z tureckého ořechu s rybinou a lícnicí Monte Carlo, díky které je vzduchovka vhodná pro praváky i leváky. Pažba je zakončena gumovou botkou pro tlumení zpětných rázů. S tlumením pomáhá také systém SAS vyvinutý právě firmou Hatsan. Hlaveň o délce 450mm zaručuje vysokou přesnost a spoušťový mechanismus s kovovým jazýčkem s označením Quattro zase dovoluje přesné seřízení jak dráhy, tak odporu. Jako další Hatsany je 55S opatřena moderními mířidly se světlovodnými prvky TruGlo a stavitelným hledím. Pokud by snad někomu nestačily jen běžná mířidla, může vzduchovku Hatsan 55 osadit optikou do drážky 11 mm. Automatická pojistka.

ZOBRAZIT PRODUKT


Hammerli Hunter Force 750 Combo cal.4,5mm

Výhodný set kvalitní švýcarské vzduchovky s optikou 4x32 v balení. Výkon je na samotné povolené hranici 16J. Vzduchovka hned na první pohled zaujme krásnou dřevěnou tmavě mořenou pažbou, která je skvělá jak po stránce designu, tak i funkčnosti. Gravírované plochy zajistí lepší úchop a lícnice Monte Carlo zase umožňuje použití pro praváky i leváky. Hunter Force 750 dále nabízí mířidla Tru-Glo, drážky 11mm pro montáž optiky na válci a automatickou pojistku.

ZOBRAZIT PRODUKT


 

Gamo Shadow DX cal.4,5mm

Inovovaná španělská vzduchovka s propracovanou polymerovou pažbou a gumovými ploškami pro pevný úchop zbraně. Vyznačuje se kvalitním zpracováním mechanických dílů a samotná manipulace se vzduchovkou je daleko snažší a pohodlnější než třeba se vzduchovkami Crosman nebo Hatsan. Podává dobrý výkon na terči za přijatelnou cenu. Gumová bodka na konci pažby výborně tlumí zpětné rázy zbraně. Dále nabízí vyvýšenou 11mm montážní lištu pro uchycení optiky a mířidla Tru-Glo.

ZOBRAZIT PRODUKT


Vyšší třída        5 000 - 8 000 Kč


 

Hatsan 135 cal.4,5mm

Hatsan 135 je skvělou volbou pro rekreační střílení. Pažba vzduchovky je tvrdá, masivní a ergonomická. Je vyrobena z tureckého ořechu a lícnice Monte Carlo dovoluje použití pro praváky i leváky. Kromě gumové botky pomáhá s tlumením systém SAS vyvinutý právě firmou Hatsan. Spoušťový mechanismus s kovovým jazýčkem modelu Hatsan 135 s označením Quattro dovoluje přesné seřízení jak dráhy tak odporu. Hatsan 135 dále nabízíTru-Glo stavitelné hledí, dvojitou lišta 11 i 22mm. A automatickou pojistku.

ZOBRAZIT PRODUKT


Gamo CFX cal.4,5mm

Kvalitní španělská vzduchovka Gamo CFX zaujme zejména pevnou hlavní, která zamezuje vzniku odchylek v závislosti na dovírání hlavně a propůjčuje vzduchovce vyšší přesnost. Tento jev lze sledovat při použití optiky na vyšší vzdálenost. CFX se vyznačuje kvalitním zpracováním mechanických dílů, což je znát hlavně při manipulací se zbraní. Natahování jde hladce a bez drhnutí. Pažba vzduchovky je vyrobena z tvrzeného ABS plastu, díky kterému je pažba pevná a odolná. Ergonomie pažby a lícnice dovoluje střelbu pravákům i levákům. CFX dále nabízí mířidla Tru-Glo, plně stavitelné hledí, drážky 11mm pro montáž optiky a manuální pojistku.

ZOBRAZIT PRODUKT


Hammerli Hunter Force 900 Combo cal.4,5mm

Klasika, která nikdy neomrzí. Hunter Force se vyznačuje spodním nátahem, díky kterému je 485mm hlaveň pevná a vysoce přesná. K vzduchovce je navíc dodávan puškohled Hammerli 6x42, díky kterému si přesnou střelbu užijete i na vyšší vzdálenosti. Na Hunter Force vyniká masivní dřevěná tmavě mořená pažba s lícnicí ve stylu Monte Carlo. Vypadá skvěle a také skvěle funguje, díky gravírovaným zdrsněným plochám, které zajišťují pevný a jistý úchop. Je ergonomická jak pro praváky a leváky. Dále nabízí v stavitelná Tru-Glo mířidla a automatickou pojistku. Hunter Force nabízí opravdu skvělý poměr cena/výkon!

ZOBRAZIT PRODUKT


Walther Century Varmint cal.4,5mm

Kvalitní německá vzduchovka s masivní syntetickou pažbou, která je vybavena otvorem pro lepší držení a ergonomii a navíc vzduchovce propůjčuje sportovní design. Natahování vzduchovky je díky odemykací pačce zámku hlavně velmi pohodlné. Vzduchovka se vyznačuje vysokou kvalitu hlavně a precizostí vývrtu německé výroby. Century Varmint dále nabízí automatickou pojistku, sportovní spoušť se stavitelnou dráhou a odporem a závit 1/2" 20-UNF pod šroubovací krytkou na ústí hlavně, na který je možno namontovat kompenzátor hluku. Century Varmint exceluje v tlumení zpětných rázů, díky čemuž je přelba znatelně přesnější. Vzduchovka není dodávána s běžnými mířidly a je tak dobré dokoupit nějaké mířidla, nebo optiku – třeba puškohled Walther 6x42.

ZOBRAZIT PRODUKT


Ty nejlepší


https://www.colosus.cz/vzduchovka-walther-lgu-master-pro-cal-4-5mm-x143338

Walther LGU Master PRO cal.4,5mm

LGU Master PRO je ztělesněním kvality a preciznosti německé výroby. Přináší revoluční systém tlumení zpětných rázů nikoli botkou pažby, ale přímo novým systémem pružiny, pístu a tlumičů zakomponovaných v systému vzduchovky. Pevná hlaveň zaručuje ještě vyšší přesnost střelby. Vzduchovka je v základu bez mířidel - počítá se s osazením kvalitní optikou, kterou je možno osadit na 11mm drážek na vzduchovce. Na konci hlavně se nachází kompenzátor hluku. Pojistka proti náhodnému výstřelu je automatická, po nabití zbraně se vzduchovka automaticky zajistí a před stiskem spouště je zapotřebí odjistit posunem pojistky vpřed. Spoušť je sportovní se stavitelnou dráhou. LGU Master PRO nabízí tichou, pohodlnou a vysoce přesnou střelbu.

ZOBRAZIT PRODUKT


 

https://www.colosus.cz/vzduchovka-walther-lgu-varmint-cal-4-5mm-x142963

Walther LGU Varmint cal.4,5mm

Další špičkový model od Waltheru se spodním nátahem LGU Varmint je osazen ergonomicky velmi dobře tvarované polymerové pažby s dírou a zachovává si preciznost a zaručenou kvalitu německé výroby. Samozřejmostí je stejně jako u LGU Master PRO revoluční systém tlumení zpětných rázů a pevná hlaveň pro tu nejvyšší přenost. V základu je taktéž bez mířidel a 11mm drážky na válci přímo vybízejí k montáží kvalitní optiky. Zbraň je natolik přesná, že střeleckou výzvou se stávají až větší vzdálenosti, kde je pochopitelně třeba puškohled. Kompenzátor hluku integrovaný do hlavně pomáhá učinit střelbu ještě tižší a pohodlnější. Pojistka je automatická a spoušť sportovní se stavitelnou dráhou. Oproti Master PRO se tento model liší hlavně polymerovou pažbou, která je ergonomičtější a pevnější, než ta dřevěná, která může při tvrdém zacházení praskat, nebo se odštipovat. 

ZOBRAZIT PRODUKT


Související produkty

Komentáře

Přidat komentář
Potřebujete poradit?

Obraťte se na našeho specialistu na zbraně.

Lukáš Sojčák
Lukáš Sojčák
+420 774 727 551 +420 558 341 801
(Po – Pá, 8 – 15 hod.)
Široká skladová zásoba
Tisíce produktů skladem
Autorizovaný servis
Záruční i pozáruční opravy
Vlastní zkušebna
Všechny zbraně oficiálně testovány
Tým profíků
Pomůžeme vám s výběrem
Rychlý kontakt

Chcete se na něco zeptat? Potřebujete s něčím poradit?
Obraťte se na nás.

+420 774 727 554
(Po-Pá 8-15 hod.)
Novinky na dostřel

Pravidelně vám budeme posílat nejžhavější novinky a akce z našeho e-shopu. O všem budete vědět dřív než ostatní. Žádné šílené spamování, slibujeme.

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů .

Platební metody:
Hotově
Dobírka
Převodem
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.